içinde

Antalya’dan 275 Doktor, Hemşire ve Sağlık Çalışanları deprem bölgesin Yola Çıktı !

antalyada sağlık personelelri deprem bölgesine
antalyada sağlık personelelri deprem bölgesine

İl Sağlık Müdürlüğünce, gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek isteyen sağlık ekibinden 95 kişi dün, 180 kişi de bugün Antalya Havalimanı’ndan Adana Havalimanı’na gönderildi.

antalyada sağlık personelelri deprem bölgesine
antalyada sağlık personelelri deprem bölgesine

Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, AA muhabirine, bütün ülke, millet olarak büyük acı yaşadıklarını belirterek, vefat edenlere rahmet, yaralılara şifalar diledi.

Antalya Uluslararası Havalimanı olarak lojistiğe destek vermek amacıyla büyük bir gayret gösterdiklerini belirten Seyitoğlu, şunları dile getirdi:

“Burada Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’yla çalışmaları organize ederek deprem bölgelerine lojistik yardım gönderilmesi noktasında önemli operasyonlara öncülük ediyoruz. Bu operasyonlardan birisi gönüllü doktorlar noktasında İl Sağlık Müdürlüğümüzün belirlediği sağlık elemanlarını deprem bölgesine göndermek üzerine Sun Express aracılığıyla ikinci operasyonumuz şimdi yapıyoruz. Dün akşam itibarıyla 95 doktor, uzman, hemşire ve sağlık elemanlarını gönderdik. Bugün de yaklaşık 180 doktor ve sağlık çalışanını ikinci sefer düzenleyerek Gaziantep’e, Adana’ya ve afetin yaşandığı bölgelere gönüllü olarak, belli bir izinle gönderiyoruz.”

Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyitoğl


Kentteki iş insanlarının da deprem bölgesine yardımların gitmesi için ciddi şekilde gayret gösterdiğini vurgulayan Seyitoğlu, toplanan yardımların hızlı bir şekilde deprem bölgesine ulaştırılması için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Seyitoğlu,

“Antalya Havalimanı’ndan gidecek yardımları 4 büyük kargo uçağı 18.00 itibarıyla deprem bölgesi olan Adana ve Gaziantep illerine ulaştırılacak. Yarın da kiralanan özel uçaklara yüklenecek ihtiyaç malzemeleri Adıyaman ve Kahramanmaraş’a gönderilecek.”

Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyitoğl

dedi.

kaynak:AA

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

FAHRETİN KOCA AMBULANS

Sağlık Bakanı Son Dakika Açıklama !

doktorun isyanı

Görevlendirilen Çocuk Doktoru İsyan Etti !