içinde

Ambulans Şoförü Cengiz Babasının Emanetlerine Gözü Gibi Bakıyor !

ambulans şoförü, babasının emaneti kediler için yaptığı
ambulans şoförü, babasının emaneti kediler için yaptığı

Konya Beyşehir’de ambulans şoförü Cengiz Sivri’nin 1 yıl önce babası vefat etti.

Sivri, babasının emaneti olarak gördüğü kedilerin bakımını üstlendi. 70 kilometre yol yapan Sivri, 50’yi aşkın kediyi besliyor. Sivri kediler için güvenlik kamerası da kurdu.

Konya’da ambulans şoförü, babasının emaneti kediler için yaptığıyla takdir topladı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde ambulans şoförlüğü yapan Cengiz Sivri’nin Hüyük ilçesindeki müstakil evinin bahçesinde 6 kediyi besleyen babası Bayram Sivri, bir yıl önce 85 yaşında vefat etti.

Bunun üzerine babasının emaneti olarak gördüğü kedilerin bakımını üstlenen Sivri’nin, ilerleyen süreçte ilgilendiği hayvan sayısı arttı.

Kedilerinin sayısı 50’yi geçen Cengiz Sivri, hayvanlara bakmak için haftanın belirli günleri gidiş geliş 70 kilometre yol yapıyor.

KEDİLERİ BESLEMEK RAHATLATIYOR

Ambulans şoförü 52 yaşındaki Cengiz Sivri, kedilerle babasının da hatırasını yaşattığını söyledi.

Babasının evinin kapısına kilit vurmamak ve kedileri bulunduğu yerden koparmamak için çaba gösterdiğini aktaran Cengiz Sivri, hayvan sevgisiyle başka kedilere de sahip çıktığını dile getirdi.

Kedilerin, bölgeye geldiğini aracının sesinden anladığını aktaran Sivri, şöyle konuştu:

“Başka araba geçtiğinde hareket yok, benim aracım geldiğinde hepsi sağdan soldan etraftan gelmeye başlıyor, beni bekliyorlar. Hepsi bahçede toplanıyor. Yemek verdiğim, kemik getirdiğim için hepsi artık bana alıştı. Buraya gelip bunları beslediğimde bir rahatlama hissediyorum. Hava şartları fark etmiyor, her zaman geliyorum. Eve kedileri izlemek için güvenlik kamerası kurdurdum. Oradan da kedilere bakıyorum.”

Cengiz Sivri

TÜM MASRAFLARI CEBİNDEN KARŞILIYOR

Cengiz Sivri, masrafları kendi imkanlarıyla karşıladığını belirterek, şöyle devam etti:

“Maaşımın bir kısmıyla bunlara harcama yapıyorum. Günlük 80 liraya tavuk kemiği alıyorum, ayrıca eşim de hastanede çalıştığı için artan yemekleri topluyor. Onları da getiriyorum. Kedilerin haricinde evimizde beslediğimiz köpeklerimiz de var. Yine Hüyük Belediyesine ait barınağa zaman zaman giderek oradaki köpekleri de beslemeye çalışıyorum. Babamın ‘Minnoş’ adını verdiği kedi, vefatında cenaze arabasının yanından hiç gitmedi. Gözlerinden yaş geldi. Evin bahçesinde beslediğimiz bu kedilerin özellikle karda yağmurda sığınacak bir yerleri olsun diye de bahçedeki odunluğun kapısını açık bırakıyorum. İhtiyaç duyduklarında buraya girip kalıyorlar.”

Cengiz Sivri
YouTube video
Babasından emanet kalan kedileri uzaktan takip için kamera sistemi kurdu

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

drone doktor

Doktorun Dronu Değil DRONE DOKTOR !

Uzman Doktor Elif Güveloğlu

Uzman Doktor Elif Güveloğlu