içinde

AğlamakAğlamak O da NeO da Ne

Ambulans Konvoyu Saldırısına DSÖ ve Fahrettin Koca’dan Cevap !

Ambulans Konvoyu Saldırısına DSÖ ve Fahrettin Koca'dan Cevap !
Ambulans Konvoyu Saldırısına DSÖ ve Fahrettin Koca'dan Cevap !

112AciLFm – Ambulans konvoyunun bombalanması sonrası Bakan Koca‘dan uluslararası topluma çağrıda bulunurkan öte yandan DSÖ‘de Konuyla ilgili açıklama yaptı.

DSÖ: Ambulans konvoyuna saldırı karşısında dehşete düştük
Ghebreyesus: Dehşete düştük

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, sosyal medya hesabından İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yerleşkesinin giriş kısmını vurmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

“Şifa Hastanesi yakınında hastaları tahliye eden ambulans konvoyuna düzenlenen; hasar, ölüm ve yaralanmalara neden olan saldırı karşısında tamamen dehşete düştük” ifadelerini kullanan Ghebreyesus; hastalar, sağlık çalışanları ve tesisler ile ambulansların her zaman korunması gerektiğini yineledi.

Ghebreyesus, İsrail ile Filistin arasında devam eden gerilim karşısında ateşkesin derhal sağlanması çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze Şeridi’ndeki Şifa Hastanesi’nin bahçesinde bulunan ambulans konvoyuna düzenlenen saldırıya dair yaptığı açıklamada, “İçinde hastalar ve yaralılar olan ambulanslar saldırıya uğradı. Uluslararası toplumun harekete geçmesi için daha fazla ne olmalı?” dedi.

Siyonist işgalcilerin, yaralı sivilleri Gazze’den Refah Sınır Kapısı’na taşıyan ambulansları hedef alması sonucu, 13 kişi hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı.

Saldırıya dair Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 

“İçinde hastalar ve yaralılar olan ambulanslar saldırıya uğradı. Uluslararası toplumun harekete geçmesi için daha fazla ne olmalı? İsrail’in sağlık kuruluşlarına, hasta ve yaralı taşıyan ambulanslara yönelik utanç verici, insanlık dışı olmakla bile tarif edilemeyecek saldırıları devam ediyor. Bugün, durumları kritik olan, Refah Sınır Kapısı’ndan Mısır’a transfer edilmeyi bekleyen hastalar ve yaralılar, Şifa Hastanesi önünde transfer için gelen ambulansların içerisinde saldırıya uğradılar. Biz, durumu kritik olan Gazzeli kardeşlerimizi tedaviye ulaşabilmeleri için ülkemize transfer etmeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Bu hedef gözetmeyen saldırıların bir an önce durdurulması için uluslararası toplumun harekete geçmesini talep ediyoruz”

ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

kalp krizi

Kardiyoloji Uzmanından Soğuk Havalarda Kalp Krizi Uyarısı !

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker

Kocaeli Devlet Hastanesi Sağlık Personellerine Mobbing İddiası !