içinde

sevdimsevdim

Amasya İl Sağlık “Yaşama Yol Ver” 

Amasya İl Sağlık Yaşama Yol Ver 
Amasya İl Sağlık Yaşama Yol Ver 
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği personeli, “Yaşama Yol Ver” farkındalık etkinlikleri çerçevesinde Gümüşhacıköy Kemalpaşa İlkokulu öğrencilerine 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin önemi hakkında bilgi verdi.

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği personeli, “Yaşama Yol Ver” farkındalık etkinlikleri çerçevesinde Gümüşhacıköy Kemalpaşa İlkokulu öğrencilerine 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin önemi hakkında bilgi verdi. Özellikle trafikte ambulansa yol verme konuları ve iletişim kurma yöntemleri üzerine eğitimler düzenlendi.

Eğitimlerin amacı, öğrencilere acil sağlık hizmetlerinin önemini kavratmak ve trafikte ambulansa öncelik tanıma alışkanlığı kazandırmaktı. Ayrıca, hangi durumlarda ve nasıl ambulansa yol verilmesi gerektiği konusunda bilinçlendirme yapılarak, olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi hedeflendi.

Öğrencilere verilen eğitimde, acil durumlarla karşılaşıldığında nasıl hareket edilmesi gerektiği, ambulansın geçiş hakkı ve trafikte ambulansa nasıl yol verileceği gibi konular detaylı bir şekilde ele alındı. Bu sayede, genç neslin acil durumlara karşı hazırlıklı olması ve sağlık hizmetlerine daha duyarlı bir şekilde yaklaşması amaçlandı.

Kaynak: objektifamasya.com

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli bir erkek hemşire, yoğun bakımda tedavi gören kanser hastası kadına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

O Yoğun Bakım Hemşiresine 25 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası !

Doktor Nurettin YİYİT

Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doktor Nurettin YİYİT Oldu !