içinde

O da NeO da Ne

ALMANYA ,Sağlık personel yetmezliği nedeniyle gelecekte ambulans ve acil servis hizmetleri veremeyebilir !

almanya 112acilfm
almanya 112acilfm

Almanya’da, acil ambulans hizmetleri ile acil servis hizmetlerinin çökmenini eşiğine geldiği açıklandı. Almanya’da yeni kurulan

“Kurtarma Hizmetleri Birliği”

(Bündnis pro Rettungsdienst) gerekli önlemler alınmazsa, yakın biri zamanda, acil ambulans hizmetlerinin verilemeyeceğini açıkladı.

Aralarında Alman İtfaiye Sendikası, Sosyal hizmetler cemiyeti Caritas ve Alman Kurtarma Hizmetleri Meslek Birliği’nin (DBRD) de bulunduğu Kurtarma Hizmetleri Birliği, Almanya’da acil servis sisteminin çökmek üzere olduğu uyarısında bulundu.

ACİL SERVİS AMBULANSTA VERİLMEK ZORUNDA


Bündnis pro Rettungsdienst Başkanı Frank Flake personel yetmezliği sebebiyle hastanelerin acil servislerinin hizmet veremez durumunda olduğunu, acil servis hizmetlerinin de ambulanslarda verilmeye çalışıldığını açıkladı.

“Bundan birkaç yıl önce, bir ambulansta bir hastanın birkaç saat tedavi edilmesi düşünülemezken şimdi buna mecbur kaldık.” diyen Kurtarma Hizmetleri Birliği Başkanı Frank Flake, ambulans hizmetlerini verecek personelin de çok azaldığına dikkat çekti. Flake, bu durumda artık acil ambulans hizmetlerine de cevap verilemeyeceğini söyledi.

PERSONEL AMBULANS ÇAĞRILARINA YETİŞEMİYOR


Ambulans hizmetleri
nin verilememesini, en son Berlin’de meydana gelen bir olayı hatırlatarak örneklendiren Frank Flake, “Berlin’de bir toplu taşıma otobüsünün yaptığı kazada 15 yaşında bir kız çocuğu hayatını kaybetti. Ambulansların kaza mahalline ulaşması 20 dakikayı buldu.” dedi.

Kurtarma Hizmetleri Birliği sorunun çözümü için, acil olarak ambulans ve acil servislerde çalışmanın cazip hâle getirilmesini böylece yeterli personelle çalışılmasını istedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

112acilfm

Rüyada ambulans görmek ne anlama gelir? Rüyada 112Acil Görmek ?

KPSS 2022 11 Sözleşmeli Lisans Hemşire En yüksek ve Düşük Puan

Sağlık Bakanlığı KPSS-2022/11 Sözleşmeli Lisans Hemşire En yüksek ve Düşük Puan Listesi