içinde

ÇOK KOMİKÇOK KOMİK

Alınacak 27 bin sözleşmeli sağlık personeli Kadroları..

Milletvekili Fatma Aksal
Milletvekili Fatma Aksal
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Sağlık Bakanlığının 2023 yılı sözleşmeli sağlık personeli istihdamına ilişkin açıklamalarda bulundu
Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti’nin iktidara geldiği ilk günden bu yana sağlık alanında önemli yatarımlar yaptığını belirtti.

Büyük yatırımlar ve projelerle teknoloji ve bilimin öncülüğünde modernize ettikleri insan merkezli bir sağlık sistemi oluşturduklarını belirten Aksal, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığımızca açıklanan 2023 yılı sözleşmeli personel kadroları ile de hedeflerimiz doğrultusunda hızla ilerleyeceğiz. 2023 yılı başında ülkemizde hekim eksiği yaşayan bölgelerimizin ihtiyacını karşılamak, daha fazla uzman tabip hizmeti vermek ve üst düzey bir sağlık hizmeti sunmak adına 27 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

27 bin sözleşmeli sağlık personelinin 23 bin 585 uzman doktor, 3 bin 224 doktor olmak üzere diş tabibi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri kadroları oluşturacak. Tüm hastalarımıza acil şifalar dileklerimle; sağlık personellerimize ve milletimize hayırlı olsun.”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

trabzon Fatih Devlet Hastanes

Beyaz Kod: Trabzon’da Doktor ile Sekreter Darb edildi ! 2 Göz altı..

ingiltere ambulans

İngiltere bu sefer Sağlıkçı Arayışında Gana’yı Seçti !