içinde

AKP İstanbul Milletvekili: ‘Türk sağlık ordusu olarak her zaman hazır’

Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde doktorlar ve sağlık çalışanları ile basın toplantısı düzenledi.
Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde doktorlar ve sağlık çalışanları ile basın toplantısı düzenledi.

Siyaset Haberleri – AK Parti İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde doktorlar ve sağlık çalışanları ile basın toplantısı düzenledi. İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma değindi.

Filistinli doktorların ve sağlık çalışanlarının, onurlu ve cesur duruş sergilediğini söyledi Durgut, Meclis’te doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla düzenlediği basın toplantısında, İsrail‘in Gazze’de soykırım yaptığını söyledi.

İsrail’in “Tahliye edin yoksa vuracağız” diyerek tehdit ettiği Al Awda Hastanesi doktorlarının, “Acılar bitene kadar biz burada kalacağız” dediğini aktaran Durgut, Filistinli sağlık çalışanlarının, yaralıları kurtarmak için gayret gösterdiğini dile getirdi.

AK Partili Durgut, Filistinli doktorların ve sağlık çalışanlarının, onurlu ve cesur duruş sergilediğini vurguladı. İsrail’in, koordinatları verilmesine rağmen Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ni de vurduğunu ifade eden Durgut, Cenevre Sözleşmelerinin, hastaların, hastanelerin, sağlık kurumlarının korunmasına da yönelik hükümler içerdiğini anımsattı.

Sağlık kuruluşlarının saldırıya uğradığı Gazze‘de insanlık suçu işlendiğinin altını çizen Durgut, şöyle devam etti:

“BM ve ilgili kurumlar, Gazze’deki sivil ve tıbbi kuruluşlara yönelik saldırılara son verilmesi için harekete geçmelidir. Uluslararası toplum bu ihlalleri şiddetle kınamalı, sorumlular adalet önüne çıkmalıdır. Yaraları sarmak sadece doktorların değil bütün insanlığın sorumluluğudur.”

Doktor Hüseyin Alperen Güldiken de Gazze’deki zulmün durdurulması gerektiğini kaydetti. Güldiken,

“Elimizden geleni değil, yapılması gerekeni yapmaya, Türk sağlık ordusu olarak her zaman hazırız.”

diye konuştu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Baba Kız, Dr. Adalet Akdemir ile Dr. Işıl Akdemir Aynı Hastanede !

Baba Kız, Dr. Adalet Akdemir ile Dr. Işıl Akdemir Aynı Hastanede !

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı "Elektriğin kesilmesiyle hastaneler gerçek bir çöküşe girdi" açıklaması yaparken, bir doktor çocukların yaşadığı trajediyi tüm detaylarıyla anlattı.

Yahudi kökenli ‘Sınır Tanımayan Doktorlar’ Eski Başkanı Doktordan İsrail’e tepki !