içinde

SinirliSinirli

Aile Hekimine Dehşet Yaşatan olayda Tarafların Açıklamaları !

Doktora dehşeti yaşatan saldırganın ifadesi ortaya çıktı: Tuvalet ihtiyacımı gidermek
Doktora dehşeti yaşatan saldırganın ifadesi ortaya çıktı: Tuvalet ihtiyacımı gidermek

İstanbul Bağcılar’da aile sağlığı merkezinde şüpheli hareketler sergileyen Yasin İ. kendisini uyaran doktoru yumruklarla kanlar içinde bıraktı.

Olayla ilgili ilk haberimiz: Aile Sağlığı Merkezinde Gelip Oturan Derdini söylemeyen Şahıs Doktora Daldı !

Olayın ardından yakalanan Yasin B. ilk ifadesinde

“Lavabo ihtiyacımı gidermek için sağlık ocağına girdim. Lavaboda sigara içmedim, ihtiyacımı giderdim. Çıkınca da doktorla karşılaştım. Bana tuvalete girmek için izin alman gerektiğini söyledi. Ben de özür dileyerek, çıkışa yöneldim. Ancak beni takip etti ve çıkışta aramızda bir arbede yaşandı.”

Aile Hekimine Dehşet Yaşatan saldırgan

dedi.

MAHMUT DOĞAN SALDIRI
MAHMUT DOĞAN SALDIRI


Yasin İ, hakimlikte verdiği ifadede,

Aile Hekimine Dehşet Yaşatan saldırgan

dedi.

“Kendisi saldırdı”


Hakimlik saldırganın ‘Basit yaralama’ suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Şüpheli, cezaevine götürülmek üzere adliyeden çıkarıldığı sırada, gazetecilerin ‘Neden doktora saldırdınız?’ sorusuna, ‘Kendisi saldırdı’ karşılığını verdi.

Doktora dehşeti yaşatan saldırganın ifadesi ortaya çıktı: Tuvalet ihtiyacımı gidermek
Doktora dehşeti yaşatan saldırganın ifadesi ortaya çıktı: Tuvalet ihtiyacımı gidermek

Kaldırıldığı hastanede yaşadığı olayı anlatan Doktor Mahmut Doğan,

“30 yıllık hekimim, Çınar Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışıyorum. Saat 15.30 civarı hastalar bitti. İkinci kattaki hemşire arkadaşlar beni aradı. ‘Odamızın yanındaki tuvalete girip çıkan biri var. 1 saattir buralarda. Rahatsız olduk bu vatandaştan’ dediler. Arkadaşlar yardım isteyince yukarı çıktım. Tuvaletin kapısını çaldım, ‘dolu’ dedi. Tuvaletten çıkınca, ‘Burası umumi tuvalet değil, cami tuvaleti de değil. Burası bir sağlık kuruluşu, 4-5 seferdir girip çıkıyorsunuz. İnsanları rahatsız etmeye hakkınız yok’ dedim. ‘Sana ne. Sen kimsin? Seni parçalarım’ dedi bana. Sekreter hanıma, polisi aramasını söyledim. Arkası dönüktü. Hiç beklemediğim bir anda benim gözüme bir yumruk attı. Gafil avlandım. O yumruğun şiddetiyle yere düştüm. Bu sefer başıma tekmelerle vurmaya başladı. Arkadaşlarım beni acil odasına taşıdılar. Canımın derdine düştüm. Suratımın sağ tarafı çok acıyordu. O sırada ambulans geldi. Beni hastaneye getirdiler”

Doktor Mahmut Doğan

demişti.

Sağlıkta şiddet olaylarının yaşanmamasını temenni eden Doğan,

“Elinde kesici bir alet vardı muhtemelen. Yanağımda kanayan yerler oldu. Ölmediğime şükrediyorum. Sağlıkta şiddet olayı devam ederse sağlık ocaklarının, hastanelerin güvenliği açısından bir korunurluğu olmazsa hiçbirimizin can güvenliği yok. Başımıza her gün, her türlü adi olay gelebilir. Hastanelik olabiliriz. Canımızı kaybedebiliriz. Devlet yetkililerinden, özellikle Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızdan bu işe son vermesini istiyoruz. Lütfen sağlıkta şiddet olaylarına ‘Dur’ diyecek önlemler alın. Bugün benim başıma geldi. Yarın başka bir meslektaşımın kapısını çalacak. Her an her şey olabilir”

Doktor Mahmut Doğan

ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

onkoıloji bebek odası

Annesi Kemoterapi’ye Girince, Doktor Odası Bebek Odası oldu !

para

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nden Promosyon Açıklaması !