içinde

O da NeO da Ne

Acil Durumlar Dışında Doktor DEX bölgesinde beklemez’miş !

hemşire bekleme alanı dex
hemşire bekleme alanı dex
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Dicle Üniversitesi acil servisinde doktor ve hemşireler yerininde bulunmayınca vatandaş isyan etti.

Diyarbakır’ın önemli sağlık kurumlarından biri olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin acil servisinde yaşanan doktor ve hemşirelerin görev yerlerinde iddiaya göre olmaması tartışmalara neden oldu.Dicle Üniversitesi’ne gelen hasta yakınlarının cep telefonuyla kaydettikleri görüntüler, acil servise gelen hastaların 4 saat boyunca doktor ve acil personellerinin olmadığı iddia edildi.

Hasta yakınlarının iddiasına göre, dün gece yaşanan olayda acil serviste doktor ve hemşirenin bulunmadığı ve bu durumun hastaların mağduriyetine yol açtığı belirtildi. Görüntülerde, acil serviste hastaların sedyelerde ve sandalyelerde müdahale için uygun personelin gelmesini beklediği görülüyor.

Bu durum, sağlık hizmetlerinin güvenilir ve etkili bir şekilde sunulması için gereken personelin görev yerlerinde olmamasıyla ilgili ciddi endişeleri beraberinde getirdi.

“Doktorlar odaya kapanmış”

Görüntüleri kayda alan bir vatandaş, “4-5 saati ne doktor nede hemşire bu hastalar ile ilgilenmiyor. Dicle Üniversitesi gibi bir yerde, doktorlar odaya kapanmış, hastalar acı içerisinde kıvranıyor. Sadece bir hemşire karşıda oturmuş. Fakültenin geldiği hale bakın” diye isyan etti.

“Doktor DEX bölgesinde beklemez”

Üniversite yetkilileri; Acil durumlar dışında, DEX bölgesinde doktor beklemeyip doktor odasında hazır bulunur. Ancak, acil bir durum meydana geldiğinde, doktor hemen odasından çıkarak müdahale ettiğini ifade etti.

KAYNAK: AMED TIMES

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Mehmet Sultan Altun

Doktor Tavsiyesiyle Futbolu Bırakmıştı halı saha maçında vefat etti !

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları vergide adalet arayışıyla seslerini yükseltti !

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları vergide adalet arayışıyla seslerini yükseltti !