içinde

SinirliSinirli

” 7-8 dakikada ambülans adresimize geldi ayakkabıyla salona girdiler “

ambulans ayakkabı
ambulans ayakkabı
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Bugunkocaeli.com.tr ‘de rastladığımız haber içeriğinde daha ambulans yazmayı bilmeyen ÇETİN GÜROL isimli şahsın 112 Acil Çalışanlarını nefret diliyle eleştirdi.

Haber içeriğine geçmeden şunuda 112Acil Personellerinin sesi olarak açıklamak isteriz ki; “112 Acil” adından da anlaşıldığı gibi Acil vakalar için talep edilen bir sağlık organı olması sebebiyle bazen olayın hengamesinden kış aylarında bot giyme ve çıkarma gibi zahmetin vakit alacağı hesap edilirse yada apartmana girişte galoş unutulma gibi insanı faktörler düşünülünce hastanın genel durumunun aciliyetinin evin içine ayakkabıyla basılmasından daha ÖNEMLİ olduğunu düşünmekteyiz.

ki Haberde de belirtildiği gibi 112 acil ekibi yaklaşık 7 dk da olay yerine ulaşmış !

İşte o Haber içeriği:

” Geçtiğimiz hafta sonu ailemizin büyüğü anneannem Ayşe Demir, biranda rahatsızlandı.

Allah uzun ömür versin 99 yaşında olan Cumhuriyet kadını anneannem ile çocukken birlikte çok gezdik, birçok şeyi köyde birlikte tecrübe etmemi sağlamıştır.

Onun içinde bendeki yeri de ayrıdır.

Tabi malum yaşlılığa bağlı hastalıklar artınca da hafta sonu 112 ambülansı evine çağırdık.

Yaklaşık 7-8 dakikada ambülans adresimize geldi.

İki 112 görevlisi hanımefendi apartmanın girişinde, “ Hasta nerede” sorusunu sordu ve hastanın salonda olduğunu söylememizin ardından bir baktım ki, ayağındaki ayakkabılar ile holden geçerek salona geldiler.

Biz 99 yaşındaki anneannemi virüslerden ve mikroplardan korumak isterken, sağlığını koruması gerekenler ayakkabılar ile evin içinde halıların üstünde geziniyordu.

İşin gerçeği çok bilgili olduklarını söylersem yalan olur.

Bir hemşire ablası olan kişi olarak inanın sordukları sorular ve yaptıkları işlemleri şaşkınlıkla takip ettim. Tansiyon, şeker ölçümü sonrası, “ Aşağı inin bez taşıma bezini alın” talimatları sonrası hemen emir kabul ettim ve ambülansa inerek taşıma bezini aldım.

Gerçekten yaşananları şaşkınlıkla izliyordum. Ambülansa hastamızı indirdikten sonra 10 dakika da ambülansın içinde bir şeyler yaptılar.

Sonrasında Kocaeli Devlet Hastanesine gideceklerini belirterek kendilerini takip etmemizi söylediler.

Şimdi İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Pehlevan’ın davranış biçimi ve nezaketine bakınca 112 ambülanstaki 2 genç arkadaşın tavırlarını karşılaştırınca, “ Allahtan onlar sağlık müdürü olmamışlar” diye içimden geçirdim.

Ayaklarına 112 ekipleri acaba niye galoş giymiyorlar. Bizim evimize ayakkabıları ile girenleri buradan duyuruyorum ki, en azından bundan sonra aynı davranışta bulunmazlar. İşin gerçeği tüm 112’deki arkadaşları töhmet altına bırakmak istemiyorum. Ancak benim bizzat yaşadığım olayı sizlere aktarmak istedim.kaynak: https://www.bugunkocaeli.com.tr/makale/13346719/cetin-gurol/ayakkabi-ile-eve-giriyorlar”

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

hemşire para

Bu Sefer de Sahte Diplomalı Sağlık Personeli ! 12 Yıl Çalışmış !

para

İstanbul İl Sağlık 41400 Tl’lik Promosyon Yerine Sağlık Bakanlığı Promosyon İhalesini İmzaladı !