içinde

sevdimsevdim

5 İl Trabzon’da UMKE ekiplerinin katılımıyla sel felaketi tatbikatı !

5 İl Trabzon'da UMKE ekiplerinin katılımıyla sel felaketi tatbikatı !
5 İl Trabzon'da UMKE ekiplerinin katılımıyla sel felaketi tatbikatı !
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Trabzon’da, Artvin, Giresun, Gümüşhane ve Rize’den gelen UMKE ekiplerinin katılımıyla sel felaketine müdahale senaryosuyla bir tatbikat gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2024 yılı UMKE Faaliyet Planı kapsamında düzenlenen “Bölge Tatbikatı”, 15. Bölge UMKE Koordinatörlüğü tarafından Trabzon’da başlatıldı. 100 UMKE personeli ve 24 aracın katıldığı tatbikatta, senaryo gereği selden etkilenen yaralılara müdahale edildi.

Tatbikatla ilgili bilgi veren Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, personelin hazır hale getirilmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Bu bir bölgesel tatbikat. Öncelikle bir sel felaketinde oluşan yaralılarla ilgili olarak önce lojistik merkezimizi oluşturduk ve sonrasında müdahale sonucunda çıkan yaralıları da bu bölgeye intikal ettirmeye çalıştık.

Gördüğünüz gibi yaralılar geliyor. Bir kısım yaralılar daha olduğu söyleniyor. Onların da gelmesi sağlanacak. Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Trabzon olmak üzere bölge illerimizle birlikte tatbikatımızı yapıyoruz. Elimizden geldiğince personelimizi hazır hale getirmeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

UMKE’nin ulusal ve uluslararası alanda bir marka haline geldiğini vurgulayan Usta, Sağlık Bakanlığının UMKE’ye yatırımlarını artırdığını ve Trabzon’un da bu konuda iyi bir durumda olduğunu belirtti. Usta, “Bölgemiz veya ilimizde oluşan afetlerde de yüzümüzün akıyla görevimizi harfiyen yerine getiriyoruz. Şimdiye kadar bu şekilde oldu. Bundan sonrası için de bu tatbikatlardan istifade etmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

UMKE’nin böylesi tatbikatlarla hazırlıklı olması, felaket anlarında hızlı ve etkili bir müdahale sağlayarak can kaybını minimize etme ve yaralıların sağlık hizmetlerine erişimini sağlama açısından büyük önem taşıyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

aşı iğne

Human Papilloma Virüsü (HPV) aşısı meselesine ilişkin Sağlık Bakanı’na çağrı !

sağlık bakanlığı

Sağlık Bakanlığı tonaylı 3 marka dışındaki tüm Botoks ürünlerin ruhsatsız ve kaçak olduğu..