içinde

sevdimsevdim

5 günlük UMKE Temel Eğitimi ve Kampı Eğitimi !

Malatya'nın Arapgir ilçesinde İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil ve Afet Birimi personeli tarafından 5 günlük UMKE Temel Eğitimi ve Kampı eğitimi başladı.
Malatya'nın Arapgir ilçesinde İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil ve Afet Birimi personeli tarafından 5 günlük UMKE Temel Eğitimi ve Kampı eğitimi başladı.

112AcilFm – 16 Ekim’de Arapgir ilçemizde yapılan UMKE Temel Eğitim ve Tatbikatı açılışına, Arapgir Kaymakamı Fikri Badioğlu, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Hasan Gökçe, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcımız Fatih Özdemir,

Afetlerde Sağlık Birimi ve UMKE Sorumlusu Hasan Vural ile dünyada veya ülkemizde meydana gelebilecek afet ve olağan dışı durumlarda görev alacak gönüllüler katıldı. İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil ve Afet Birimi personeli tarafından 5 günlük UMKE Temel Eğitimi ve Kampı eğitimi başlamıştır.

Dünyada veya ülkemizde meydana gelebilecek afet ve olağan dışı durumlara karşı UMKE personelinin bilgilerinin güncel tutulması amacıyla Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün planlamaları ve Valiliğimizin onayları dahilinde, 16-20 Ekim 2023 tarihleri arasında 5 günlük kampa ilimizdeki sağlık kuruluşlarında görev alan personellerin yanı sıra koordinatörlüğünü yaptığımız UMKE 4. Bölgede yer alan Elazığ ilimizde eğitim ve tatbikat için katılım sağlamıştır.

Eğitim kampında katılımcılara Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi, Temel KBRN ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konuları teorik ve pratik olarak anlatıldı. Teorik eğitimlerin ardından katılımcılara uygulamalı olarak Ani Müdahale Ünitesi Kurulumu ve Zor Şartlarda Hayatı İdame Ettirme eğitimleri de verildi.

5 günlük eğitim verilecek Eğitimin son gününde ise gerçeği aratmayan saha tatbikatları yapılacak olup, 5 günlük eğitimin ardından başarılı olan UMKE personeline Katılım Belgesi verilecektir.

Yurt içi ve yurt dışında gelişebilecek her türlü afet, olağanüstü durum, büyük toplumsal olaylar, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazalarına ilk müdahaleyi yaparak kurtarma faaliyetlerinde bulunup yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek ve göreve her daim hazır olmak amacıyla UMKE gönüllülerine yönelik eğitimlerimiz ile tatbikatlarımız ilerleyen dönemlerde devam edecektir.

Kaynak:malatyanethaber.com.tr/

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Filistin Kızılayı (PRCS) "“Biz gitmiyoruz. İhtiyaç halinde kalıp hizmet edeceğiz” açıklamasını yaptı. PRCS, tüm taraflara seslenerek sağlık çalışanlarının hedef alınmaması çağrısında bulundu.

İsrailli Doktor İsraili Dinlemeyip Hamas Üyesini Tedavi Etti !

Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail saldırılarına maruz kalan ve yaralıları tedavi etmek için durmaksızın çalışan bir Filistinli doktor, ailesini İsrail'in bombardımanında kaybetti.

Filistinli Doktor, ailesini İsrail’in bombardımanında kaybetti !