içinde

4D Sürekli İşçilerin Tayin ve Becayiş Hakkı İçin Kanun Teklifi

İş Yeri Hemşiresi Nasıl Olunur?Diğer Sağlık Personeli olabilmek için ne yapılmalı ? İşyeri Hemşireliği hakkında Herşey
İş Yeri Hemşiresi Nasıl Olunur?Diğer Sağlık Personeli olabilmek için ne yapılmalı ? İşyeri Hemşireliği hakkında Herşey
Bu İçeriği Puanlayarak Destekleyiniz !
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerin (4D) en çok talep ettiği konulardan olan iller arası tayin ve becayiş hakkı. Konuyla ilgili CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan, 4d sürekli işçilerin tayin ve becayiş hakları için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

KHK ile kadroya alınan ve daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından mali,sosyal hakları açıklanan işçiler için bu konuda, bir düzenleme yapılması talebi bulunuyor.  Çok sayıda işçi, çalışmakta oldukları kurumda çeşitli nedenlerden dolayı başka kurumlara, ilçelere,şehirlere tayin olmak veya becayiş yapmak istiyorlar. 2020 Yılında İşçilere Tayin ve Becayiş Müjdesi Gelir mi?

Çok sayıda aileyi mağdur durumda bırakan konu üzerine, CHP İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan, TBMM’ye Kanun Teklifini sundu.

Teklif ile, kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi olarak çalışanlara, yer değiştirme ve karşılıklı yer değiştirme haklarının tanınması amaçlanmakta. 30.12.2019 tarihli verilen Kanun Teklifi, 10.01.2020 tarihiyle TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’na ulaştı. Yapılan işlem olarak “Komisyonda” görünen teklif için karar tarihi henüz bilinmemekte olup, kanun teklifine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşımının nasıl olacağı merak konusu.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

mahkeme

Yargıtay:Temizlik İşi Yapan Taşeron İşçilerle İlgili Önemli Karar

danıştay

Hastanenin Deposunda Cinsel İlişki Yaşadılar Gizli Kamera Kanıt Gösterildi Memurluktan Çıkarıldı