içinde

4/C’den 4/B’ye Geçenlerin Maaş Hesaplaması Mahkemeden Emsal !

danıştay

Türk Sağlık Sen Yaptığı Açıklamada:

“Çanakkale’de görev yapan 4/B’li üyemizin 4/C kadrosunda geçirdiği sürelerin dikkate alınarak maaşın belirlenmesi ve mahrum kaldığı parasal hakların iade edilmesi için kurumuna yaptığı başvurunun Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu kararına rağmen reddedilmesi nedeniyle sendikamız tarafından dava açılmıştı.

Davayı görüşen Çanakkale 2. İdare Mahkemesi verdiği kararda, bu konudaki Danıştay İdari Dava Daireleri  Kurulu kararında vurgu yaparak 657 sayılı Kanun’un 4/C maddesi kapsamında geçici personel olarak çalışmakta iken, kanuni değişiklik uyarınca ‘sözleşmeli personel’ statüsünde geçirilmiş olmakla birlikte anılan statüde de aynı görevi aynı şekilde yerine getirmeye devam eden personelin ücret tespitinde de aynı pozisyonda görev yaptığı hizmet süresinin dikkate alınması gerektiği açık olduğun belirtti. 

Mahkeme ‘geçici personel’ olarak istihdam edildiği dönemde aynı görevi yerine getirdiği hizmet süresinin, ücret tespiti sırasında dikkate alınması gerektiği sonucuna varıldığından sözleşmeli statüde göreve başlanılan tarihten itibaren mahrum kalınan parasal hakların yasal faiziyle tarafına ödenmesine hükmetti. “

Dedi.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

Kadın Doğum Uzmanı Abidin Çakılcı

Kadın Doğum Uzmanı Abidin Çakılcı Vefat Etti !

saglik-bakanligi snedika üniversite çalışlanları başvuru

Sendika, Depremzede Üniversite Çalışanı Sağlık Personelleri İçin Tayin Başvurusu !