içinde

3+1 Sözleşmeli Çalışma Sistemi Değişiyor mu ?

3+1 Sözleşmeli Çalışma Sistemi Değişiyor mu
3+1 Sözleşmeli Çalışma Sistemi Değişiyor mu
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Kamu Birliği Konfederasyonu Genç Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikasının 4-5 Mayıs tarihlerinde Ankara’da organize ettiği Sözleşmeli Sağlık Çalışanları Şurası gerçekleştirildi.

Pek çok farklı sendika ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı şuraya ilgi yoğun oldu. 3+1 sözleşmeli sağlık çalışanlarının sorunlarını gündemden düşürmeyen Genç Sağlık Sendikası tarihi bir organizasyona ev sahipliği yaptı

5 farklı araştırma masası kurulan şurada 657 sayılı devlet memurları kanunu, 663 sayılı KHK 45/A, Türkiye’deki sözleşmeli kamu görevlilerinin geleceği, Yabancı ülkelerde sözleşmeli kamu görevilerini ve Sözleşmeli kamu görevlilerinin sendikal örgütlenme şartları değerlendirildi.

Alanında uzman akademisyen ve hukukçulardan oluşturulan masalarda 3+1 sözleşmeli çalışma sistemine dair pek çok kritik rapor yazıldı.

Şura sonunda katılan tüm sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin imzaladığı ortak bildiri ile raporların ilgili bakanlıklara iletileceğini belirten Genel Başkan Osman Kaya 3+1’li tüm memurlar için verdikleri mücadeleyi ilk günkü kararlıkla sürdüreceğini ifade etti.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Op. Dr. Şahin Kahramanca

Kars Harakani Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Şahin Kahramanca Oldu !

sağlık personeli sık sorulan sorular

ATANMASI EN KOLAY OLAN MESLEKLER ? 2024