içinde

O da NeO da Ne

25 yıllık MS hastasıyım Doktorumuza sahip çıkacağız !

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

İzmir‘deki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Multiple Skleroz (MS) hastalarının tedavisini sürdüren uzman hekim Prof. Dr. Serkan Özakbaş’ın “takipli” hastaların sayısını azaltmadığı için açığa alındığı iddia edildi.

Yönetimin, Özakbaş’tan, hastaneye “külfet” olduğu gerekçesiyle sürekli takip altında olması gereken MS hastalarının sayısını azaltmasını talep ettiği, bu isteği kabul etmeyen Özakbaş hakkında soruşturma başlatarak açığa aldığı öne sürüldü. Özakbaş’in ise yönetimin kararını yargıya taşıdığı öğrenildi.

Yenigün’den Sinan Keskin’in haberine göre, tedavileri aksayan MS hastaları ise sosyal medyadan tepki gösterdi. Hastalar Özakbaş’a destek olmak için 26 Aralık Pazartesi günü DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi polikliniklerinin önünde buluşacak. Öte yandan uzun yıllardır Prof. Dr. Özakbaş tarafından tedavileri sürdürülen bazı hastalar CİMER’e başvurarak, doktorlarının göreve iade edilmesini talep etti.

‘Şu an ne yapacağımı bilmiyorum’

2005 yılından beri MS hastası olan ve 2018’den bu yana DEÜTF Hastanesi’nde tedavisine devam eden Zeynep Bakırcı (43),

“Tedavimize düzenli devam edemediğimiz zaman yürüme sıkıntısı yaşıyoruz, atak geçirme ihtimalimiz yükseliyor. Serkan hocamızın açığa alınmasının yanı sıra hastanede fiziki durumumuzun takip edildiği birim de kapatıldı. Randevum vardı ancak bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum”

Zeynep Bakırcı

diye konuştu.

2005 yılından bu yana MS hastası olan Deniz Tarcan (62), sahipsiz kaldıklarını söyleyerek,

“Serkan hocanın görevden alınmasını üzüntüyle karşıladım. 17 yıldır MS hastasıyım ve ayda bir tedavimin sürmesi gerekiyor. Şu an nasıl tedavi olacağımı bilemiyorum” dedi. Sezgin Aracagök (68) ise, “25 yıllık MS hastasıyım. Son 7 yıldır tedavimi Serkan bey sürdürüyor. Ayda 1 kortizon, altı ayda bir ocrevus tedavisi alıyorum. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Doktorumuza sahip çıkacağız”

Deniz Tarcan

ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Hasta almaya giden ambulansa ısrarla yol vermedi!

Ambulansın gecikmesine neden olması halinde hasta vefat ederse bilinçli taksirle yaralama ve ölüme sebebiyet vermek !

Sağlık Personeline saldırarak yüzünü yaraladı

“Sedyenin başlığını kaldır gel” dedi ! Hemşireyi Sedyelik Etti !