içinde

sevdimsevdim

2024 YILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI TEMASI “ÇALIŞMA HAYATINDA OBEZİTE VE DİYABET”

2024 YILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI TEMASI “ÇALIŞMA HAYATINDA OBEZİTE VE DİYABET”
2024 YILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI TEMASI “ÇALIŞMA HAYATINDA OBEZİTE VE DİYABET”
Bu İçeriği Oylayarak Puanlayınız

Çalışanlar için sağlıklı ve güvenli iş ortamlarının oluşturulmasında, çalışanların işten kaynaklanabilecek risklere ve tehlikelere karşı bilgilendirilmesine ve bilinçlendirilmesine ilaveten sağlıklarının nasıl korunacağı ve geliştirileceği hususlar hakkında da farkındalıklarının arttırılması büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle, Bakanlığımızın birinci basamak sağlık hizmetlerine ilişkin politikaları çerçevesinde ülkemizdeki bütün çalışanların; bağışıklama programları, halk sağlığı problemi teşkil eden bulaşıcı ve salgın hastalıklardan korunma, aile hekimliği çalışmaları, kanserden korunma ve kanser taramaları, ana çocuk sağlığı hizmetleri, tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite, kronik hastalıkların yönetimi, çalışma hayatında beslenme ve psikososyal sağlık vb. konularda bilgilendirilmeleri sağlanarak birinci basamak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve bilinçli bir çalışan toplumu oluşturulması amaçlanmıştır.

Çalışanların farkındalıklarının arttırılması ve toplumun dikkatinin çekilmesi maksadıyla, her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” olarak birtakım etkinlikler düzenlenmektedir. Bu yıl 38’incisinin yapılması planlanan söz konusu etkinliklerin ana teması, Cumhurbaşkanımızın “Türkiye Yüzyılı” vizyonu doğrultusunda “Türkiye Yüzyılında İş Sağlığı ve Güvenliği” dir.

Çalışma Hayatında Obezite ve Çalışma Hayatında Diyabet konularının çalışma hayatındaki öneminin vurgulanması için bilgilendirme sunumları tüm çalışanlara tanımlanmıştır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

doktor Cahit Polat

Doktor Cahit Polat’ a Vali’den Başarı Belgesi !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan

Uzaktan Çalışma ve Esnek Çalışma Geri Geliyor !