içinde

2023 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ve 2023 Yılı 2.Dönem 65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası İçin Talep Toplama !

sağlık bakanlığı
sağlık bakanlığı

2023 Yılı 3.Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ve 2023 Yılı 2.Dönem 65-72 Yaş Yeniden Atama Kurası için talep toplanacaktır.

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, uzman diş tabibi ve tabip unvanlarında talep toplanacaktır.

(Diş Tabibi ve Eczacı unvanındaki kişiler talep bildirmeyecektir.)

AÇIKLAMA

Kura başvurusu için, ilan metni ve kura takvimi https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup, kuraya ilişkin usul ve esaslar ilan metninde belirtilecektir. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden ilan metninde belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.

Bu ekrandan yapılacak talepler, sadece münhal yer tespit çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılacak olup, başvuru yerine geçmeyecektir. Talepler 18.10.2023 (Saat 23:59) tarihine kadar oluşturulabilecektir.

Talep bildirimi zorunlu değildir. Talep bildirmeyen kişiler de kuraya başvurabileceklerdir. Talep bildirimi E-Devlet şifresi ile Personel Bilgi Sistemine (https://pbs.saglik.gov.tr/) giriş yapıldıktan sonra, ana sayfada yer alan Talep Oluştur butonuna basılarak açılacak ekranda istenilen bilgiler doldurularak kaydedilecektir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

Ne düşünüyorsun?

112 acil ambulans helikopter foto 112 acil fm

Bingöl Valisi; 2024 yılına kadar Ambulans Helikopterimiz Olacak !

ösym tus

Sağlık Bakanlığı 2023 TUS 1. Dönem Uzmanlık Dalı Değişikliği Sonuçları Hakkında Duyuru