içinde

112Acil Ordusunun filosuna yeni ambulanslar dualarla !

konya ambulans teslim töreni
konya ambulans teslim töreni

Ambulans teslimleri öncesi kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç,

“2022 yılında 7 milyon kilometre yol kat ederek 205 bin vakaya dakikalar içerisinde ulaşan 112 ekiplerimiz, filomuza yeni eklenen ambulanslarımızla daha kaliteli ve hızlı hizmet sunacaklardır. Son gelen ambulanslarımız ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü ambulans filomuz, 1 helikopter, 2 yeni doğan, 3 paletli, 2 motorize, 1 obez, dört sedyeli 2 ambulans ve 121’i normal olmak üzere toplamda 132 rakamına ulaşmıştır. Bu güçlü araç filosunu ilimize kazandıran Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim”

Mehmet Koç

dedi.

konya ambulans teslim töreni
konya ambulans teslim töreni

7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına, çağdaş standartlarda 112 istasyonları kazandırma kararlılığı ile çalıştıklarını da belirten Prof. Dr. Koç,

“Fiziki şartları oldukça kötü durumda olan 39 istasyonumuzu dört yıl gibi kısa bir sürede hayırseverlerimiz, belediyelerimiz ve Bakanlığımızın gönderdiği bütçeyle yenilemeyi başardık. İnşaatı devam eden ya da ihale aşamasında olan 23 istasyonumuzla ilgili olarak da çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Toplamda 62 istasyonumuzu yenileme hedefimize inşallah en kısa sürede ulaşmayı arzu ediyoruz”

Mehmet Koç

dedi.

İl Sağlık Müdürü ve hizmet başkanları tarafından ambulans anahtarları 112 acil servis istasyon sorumlularına teslim edildi.

Sağlık ordusunun filosuna katılan yeni ambulanslar dualar eşliğinde görev yerlerine uğurlandı.

Şehrimizde hizmet sunacak olan tam donanımlı ambulansların Kulu, Seydişehir, Bozkır ve Çeltik ilçelerinde hizmet verecekleri açıklandı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar'yi kontrol edin

hemşire

İcap Nöbeti Hakkında teşkilat kararnamesinin tümden iptali isteniyor

Balıkesir'de 3 doktor anestezi doktorunu hastanelik etti

 3 Doktor ‘Hasta geç uyandı’ diye anestezi Doktorunu Dövdüler !